Bateria umywalkowa z wyciąganą wylewką

bateria z umywalką kwadratowa

Bateria umywalkowa zaliczana jest do najczęściej użytkowanych. Tak naprawdę, to właśnie z niej każdy korzysta nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Jeśli liczbę tę pomnożymy przez ilość domowników może okazać się, że jest to jedno z urządzeń, które jest najbardziej eksploatowane na co dzień.

Wybór tej najbardziej odpowiedniej powinien być szczególnie przemyślany. Dobra bateria do łazienki to bowiem taka, która łączy w sobie estetykę i funkcjonalność, a do tego to taka, dzięki której możemy zmniejszyć zużycie wody. Jedną z lepszych jest bateria umywalkowa z wyciąganą wylewką – wyjaśniamy dlaczego!

bateria montowana do umywalki

Niezwykle funkcjonalna baterie umywalkowa!

Są sytuacje, gdy chcemy szybko napełnić wiadro z mopem, lub po prostu podczas mycia strefy umywalki musimy się nieźle nagimnastykować, by skutecznie wszystko opłukać. Okazuje się, że jest idealne wyjście także i z tej sytuacji.

Jednym ze sposobów jest zakup baterii umywalkowej z wyciąganą wylewką. Wąż w takiej baterii ma zazwyczaj 150 cm. Długość ta pozwala na funkcjonalne i komfortowe użytkowanie. Takie modele zazwyczaj posiadają opcję zmiany strumienia wody.

Można więc ustawić strumień zwykły, lub np. prysznicowy czy rozproszony. Sama wyciągana wylewka może mieć więcej zastosowań. I tak naprawdę wiele zależy od potrzeb i wyobraźni.

Bateria umywalkowa jednouchwytowa

Oczywiście na rynku jest wciąż sporo baterii, które posiadają dwa kurki. Modele te jednak nadają się najbardziej do łazienek urządzonych w stylu retro czy wnętrz klasycznych. Dziś najczęstszym modelem, który znajduje się w łazienkach Polaków, jest bateria umywalkowa jednouchwytowa.

Bateria ta umożliwia szybkie ustawienie pożądanego strumienia i temperatury wody. W przypadku zużycia wody czas ma ogromne znaczenie. I być może wydaje się nam, że posiadając baterię z dwoma kurkami tyle czasu ustawiamy wodę – jest to nieprawdą. Skrócenie tego czasu ma także spory wpływ na zmniejszenie zużycia wody a także, co przekłada się bezpośrednio na niższe rachunki.

Powiązane wpisy