Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

czyszczenie kabin

Kabiny prysznicowe pojawiły się w Polsce na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Praktycznie od razu wzbudzały spore zainteresowanie. Dziś to właśnie kabiny prysznicowe są częściej wybieranymi niż wanny. Spowodowane jest to tym, że to właśnie one zabierają mniej miejsca a także, że korzysta się z nich w sposób szybki, komfortowy i przy okazji zużywa się mniej wody niż w przypadku kąpieli w wannie.

Oczywiście przez szereg lat kabiny były udoskonalane, po to by pasowały do współczesnych aranżacji a także, po to by były jeszcze praktyczniejsze i łatwiejsze podczas czyszczenia.

kabiny prysznicowe czyszczenie

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Aby kabina wyglądała estetycznie należy ją wyczyścić. To ile będziemy musieli w tą czynność włożyć wysiłku oraz jak często będziemy musieli to robić uzależnione jest w dużej mierze od tego z jakiego materiału kabina została wykonana. Te, które posiadają specjalną hydrofobową powłokę lub zmodyfikowane szkło, są bezproblemowe podczas czyszczenia. Krople wody na takiej powierzchni łączą się z sobą i spływając zabierają wszelkiego typu zanieczyszczenia. W efekcie powierzchnia pozostaje nie tylko czysta, ale jeszcze i wolna od osadów wapiennych i nieestetycznych zacieków.

Domowe sposoby czyszczenia kabin

Jednym z największych błędów podczas czyszczenia kabin prysznicowych jest użycie do tego agresywnych środków chemicznych. W ten sposób możemy zniszczyć powłokę, jeśli taka znajduje się na szybie. Używając agresywnej chemii często boimy się potem korzystać z samego natrysku. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie środków do pielęgnacji i czyszczenia kabin.

Albo zrobienie ich w domowych warunkach. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy preparatu składające się z octu i wody a także sody czy soku z cytryny. Każdy z nich jest skuteczny i bezpieczny. Jeśli nie przepadamy za zapachem octu można go zniwelować dodając olejki eteryczne lub sok z cytryny. Kabina umyta domowymi środkami będzie nie tylko czysta, ale także i zdezynfekowana. Nie będziemy musieli obawiać się korzystać z niej, nawet wtedy gdy wśród domowników są małe dzieci.

Więcej informacji o czyszczeniu kabin – https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Jak-skutecznie-wyczyscic-kabine-prysznicowa-1839.html

Powiązane wpisy