drewniane meble łazienkowe

Aranżacja łazienki na przestrzeni lat bardzo się zmieniła. Kilkanaście lat temu chyba nikt nie wyobrażał sobie tego, że w łazience może nie być płytek ceramicznych i to białych lub jasnych. Dzisiaj w porównaniu do tego co było, mamy pełną dowolność podczas wyboru. Do tych, które cieszą się sporym zainteresowaniem zalicza się elementy wyposażenia, które imitują drewno lub beton. To właśnie one są prawdziwym hitem aranżacyjnych ostatnich sezonów.

drewniane meble do łazienki

Drewniana podłoga i meble łazienkowe

Drewno jest materiałem, który pasuje do wielu aranżacji. Dostępne jest w wielu akcentach kolorystycznych i ze względu na to, może ocieplić wnętrze lub wprowadzić do niego inny charakter. Oczywiście samo drewno nie należy do najtańszych, szczególnie biorąc pod uwagę, że najbardziej nadającym się rodzajem jest egzotyczne drewno.

To właśnie ono sprawdzi się w pomieszczeniach, gdzie narażone jest na negatywne działanie wilgoci. Innym rozwiązanie jest zakup płytek imitujących drewno. Wybór jest ich teraz naprawdę spory, a płytki idealnie imitują drewno. Są opcją nie tylko bardziej praktyczną, a także i po prostu tańszą.

Nie tylko podłoga może być drewniana. Możemy pokusić się o zakup drewnianych lub drewnopodobnych mebli łazienkowych. W takiej sytuacji oczywiście najlepsze są te drewniane. Drewno jest zbite i gęste i odpowiednio zabezpieczone. Tym samym modele te nie puchną szybko. Oczywiście te wykonane z litego drewna są opcją droższą. Tańsze wykonane są z płyt wiórowych i np. zabezpieczone specjalnymi dekorami, które są foliowane. Wybór ich dziś jest naprawdę spory.

Beton na ścianie w łazience

Jednym z popularnych rozwiązań jest zamontowanie betonu architektonicznego na ścianach łazienki. Nie tylko wygląda on efektownie, to także stanowi idealne uzupełnienie nowoczesnych aranżacji. Beton będzie kontrapunktem kolorystycznym we wnętrzach, w których znajduje się ciepłe drewno, a także uzupełnieniem łazienki w stylu loft czy minimalistycznym.

Beton posiada także niezwykłe właściwości. Pochłania nadmiar wilgoci i ciepła, a gdy jest taka potrzeba oddaje ciepło do wnętrza. Jest więc nie tylko ciekawym dodatkiem wyposażenia, ale także i funkcjonalnym.

Powiązane wpisy