Jak czyścić baterię łazienkową?

baterie do łazienki

Łazienka jest miejscem, od którego oczekujemy higieny na najwyższym poziomie. Dlatego powinno być to miejsce, które nie tylko wygląda estetycznie, ale i jest przede wszystkim bezpieczne. Podstawową sprawą jest oczywiście regularne czyszczenie łazienki. Nie zawsze jednak załatwia to całkowicie sprawę. Nawet po umyciu chociażby baterii, po kilku godzinach możemy zauważyć nieestetyczne zacieki, które zmieniają charakter całego wnętrza. Aby bateria była umyta dokładnie, należy po tej czynności wytrzeć ją do sucha. Zacieki bowiem mogą powstać nawet po wodzie, która wysycha na powierzchni.

bateria łazienkowa

Skuteczne sposoby czyszczenia armatury

Oczywiście najważniejsza jest systematyczność. Nie wystarczy baterii wyczyścić raz na dwa czy trzy tygodnie. Wtedy na pewno nie będą wyglądały estetycznie, a osad jaki na nich powstanie nie będzie łatwy do usunięcia. Najlepiej, jeśli robimy to co dwa- trzy dni. Wtedy czynność ta nie trwa długo, a my praktycznie cały czas możemy cieszyć się z posiadania ładnych baterii, które wręcz zachęcają do skorzystania z łazienki.

Ważne jest także to czym czyścimy baterie. Niestety wciąż jest wiele osób, które stosują ostrą chemię do czyszczenia niemal całej łazienki. A jednak nadaje się ona głównie do czyszczenia sanitariatów i takie jest jej przeznaczenie. Na rynku dostępne są środki, które dedykowane są do czyszczenia powierzchni chromowanych. Powinny być to delikatne mleczka lub płyny. Chromowana powierzchnia jest bowiem niezwykle delikatna i łatwo sprawić, że powstaną na niej mikrouszkodzenia, których nie sposób jest się pozbyć, a które szybko zaczynają ciemnieć i wyglądać mało estetycznie.

Najważniejsze jest systematyczne czyszczenie

Systematyczne czyszczenie baterii łazienkowych, jest podstawą ich pielęgnacji a także i długiej bezawaryjności. Przekłada się to bowiem nie tylko na ich wygląd, ale i na trwałość. Jeśli nie jesteśmy przekonani do zakupienia gotowych preparatów do czyszczenia, możemy przygotować je samodzielnie. Koszt ich będzie z całą pewnością dużo niższy, a użyte preparaty bezpieczne. Jest to nie bez znaczenia, gdy z łazienki korzystają samodzielnie dzieci czy osoby starsze.

Taki preparat możemy przygotować z octu i wody w proporcjach 1:1. Aby pozbyć się niezbyt przyjemnego zapachu można dodać do tego środka soku z cytryny, lub olejku zapachowego.

Powiązane wpisy