Jak odnowić łazienkę tanim kosztem?

Remont łazienki wielu osobom kojarzy się z dużym wydatkiem, sporą uciążliwością a także i po prostu czymś niezbyt przyjemnym. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak musi być. Szacuje się, że łazienka jest pomieszczeniem, które jest najrzadziej remontowane. Można jednak odnowić łazienkę szybko i nie wydając przy tym zbyt dużo pieniędzy.

tani remont łazienki

Farba a może tapeta na ścianę?

Płytki ceramiczne chodź są niezwykle praktyczne nie są jedyną opcją i materiałem, jaki może znaleźć się na ścianach w łazience. Być może sam ich zakup nie jest aż tak bardzo drogi jak to, że nie zawsze  jesteśmy w stanie samodzielnie położyć płytki. Wynajęcie profesjonalnego glazurnika nie jest tanie, a znalezienie dobrego może stanowić nie lada problem.

Farba jest jedną z alternatyw. Jest nie tylko dużo tańsza, ale i praktycznie każdy poradzi sobie z pomalowaniem łazienkowej przestrzeni samodzielnie. Warto jednak zwrócić uwagę wybierając farbę na to czy jest ona odporna na wilgoć, lub czy będzie działała przeciwgrzybicznie.  Na rynku są specjalne farby, które przeznaczone są właśnie do wykończenia łazienek.

Kolejną opcją jest tapeta. To właśnie one są dziś szalenie modne i dzięki nim można szybko i tanio zmienić łazienkę. Nie każde jednak sprawdzą się w specyficznych warunkach, jakie panują w łazience. Muszą być bowiem odporne na szorowanie czy wilgoć.

Do najlepszych zalicza się tapety lateksowe lub winylowe. Są one odporne na wiele czynników a także dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Można zdecydować się na tapety, które dedykowane są szczególnie do małych wnętrz. Dobrze dobrane spotęgują głębię i mają wpływ na optyczne powiększenie wnętrza.

Innym sposobem na szybkie odświeżenie łazienki jest przemalowanie płytek na inny kolor. Na rynku znajdują się specjalne farby, które nadają się do tego idealnie! Niestety wybór kolorów nie jest zbyt duży i przez to nie każda zmiana łazienki będzie możliwa. Można też odnowić łazienkę poprzez zmianę dodatków. Jest to chyba nie tylko najszybszy, ale i najtańszy sposób na przeprowadzenie metamorfozy.

Więcej łazienkowych inspiracji znajdziesz na NANOlazienki.pl

Powiązane wpisy