Łazienka dla dwojga – jak ją urządzić?

umywalki łazienkowe

Nie ma chyba nic gorszego, jak kolejka rano pod łazienką, przed wyjściem z domu. Każdemu się śpieszy i każdy chce z niej skorzystać, tyle ile potrzebuje. Takie czekanie i pośpieszanie innych może powodować tylko niepotrzebne stresy i przyczynić się do niezbyt przyjaznego rozpoczęcia dnia. Jednym z rozwiązań, by tego uniknąć jest w miarę takiej możliwości wprowadzeniu kilku zmian aranżacyjnych. Podpowiadamy jak to zrobić!

 

Podwójne umywalki w łazience!

Jednym z rozwiązań na to, by nieco rozładować atmosferę rano jest zamontowanie dwóch umywalek, lub podwójnej. Oczywiście zajmuje ona dużo więcej miejsca, jednak jak potwierdzają osoby, mające ją – jest bardzo przydatna. Nie każdy może pozwolić sobie na dwie łazienki i jest to z całą pewnością pewnego rodzaju kompromis.

Na rynku jest ich spory wybór i w zależności od aranżacji i możliwości mogą zostać wstawione dwie pojedyncze umywalki z dwiema szafkami lub jedna długa. Oczywiście każda umywalka powinna być wyposażona w oddzielną baterię. Dzięki temu, nie będzie najmniejszego problemu, by w tym samym czasie dwie osoby mogły przygotowywać się do wyjścia.

Polecany sklep z umywalkami – https://www.lazienkiabc.pl/Umywalki-lazienkowe-c252

umywalka łazienkowa

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Jeśli w domu jest jedna łazienka, a kilku domowników, to tym samym miejsca potrzebnego do przechowywania kosmetyków, chemii czy ręczników jest więcej. Warto więc zadbać o to, by wszystkie meble, jakie znajdą się w łazience były pojemne i praktyczne. Warto zainwestować w syfony, które oszczędzają miejsce. Cena za nie nie jest dużo wyższa, a jednak dzięki nim do szafek można zmieścić znacznie więcej przedmiotów. Szafki mogą być nie tylko pod umywalką. Coraz częściej stosuje się słupki, które są podwieszane i tak naprawdę mogą znaleźć się na praktycznie każdej powierzchni. Planując łazienkę dla dwojga warto też zastanowić się nad zakupem pisuaru, który może być po prostu praktycznym elementem wyposażenia. Inną propozycją jest montaż bidetu, który jest coraz bardziej popularny i coraz częściej można go spotkać w domach Polaków.