Łazienka jak spa – jak urządzić?

kabiny prysznicowe

Współczesną łazienkę można urządzać na wiele sposobów. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji. Z całą pewnością wnętrze to posiada inne funkcje, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Od współczesnej łazienki mamy też inne wymagania niż kiedyś.

Nie tylko chcemy się umyć czy przeprowadzić inne zabiegi pielęgnacyjno – higieniczne, ale także chcemy się zrelaksować po ciężkim i męczącym dniu a także zapomnieć o problemach dnia codziennego. Z całą pewnością odpowiednie wyposażenia łazienki ma na to wpływ. Jeśli tylko mamy taką możliwość naszą łazienkę można urządzić niczym salon SPA. Wtedy to będziemy mieli naszą prywatną strefę komfortu na wyciągnięcie ręki!

kabiny prysznicowe

Relaks we własnej łazience!

SPA kojarzy nam się najczęściej z profesjonalnymi salonami odnowy.  Z miejscem, gdzie przeprowadzane są zabiegi takie jak masaże. Możemy jednak taką strefę stworzyć w swojej własnej łazience, a wystarczy do tego wyłącznie wanna. Mając wannę możemy zrobić gorącą kąpiel pełną piany  i eterycznych, kojących olejków. Taka kąpiel ma nie tylko pozytywny wpływ na nasze zmysły, a także na nasze zdrowie.

Dodając zioła i specjalne preparaty możemy wspomóc więc działanie naszego układu odpornościowego, krążenia a także wspomóc się w różnego typu schorzeniach. Jeśli mamy tylko na to miejsce można zamontować niezwykle komfortową i luksusową wannę wolnostojącą. W niej kąpiel będzie z całą pewnością jeszcze przyjemniejsza. Coraz modniejsze są natomiast wanny z hydromasażem. Mając taką w swojej łazience można mieć w swoim własnym domu jacuzzi!

Kabiny z hydromasażem – hit czy kit?

Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zakup przestronnej wanny z hydromasażem. Zajmuje ona bowiem dużo miejsca. Innym sposobem jest zamontowanie kabiny prysznicowej, która albo posiada hydromasaż – wtedy to zazwyczaj zintegrowana jest razem z brodzikiem. Albo zamontowanie do zwykłej kabiny panelu masującego. Taki panel zazwyczaj składa się z ok. 6 dysz natryskowych, które skierowane są na kilka punktów na ciele.

Prysznic z funkcją hydromasażu potrafi być tak samo komfortowy jak kąpiel w wannie! Decydując się na zakup takiej kabiny powinniśmy jednak zwrócić uwagę nie tylko na design, ale i na parametry techniczne. Niektóre wykonane zostały w niskojakościowego tworzywa, które po nawet krótkim czasie użytkowania potrafi zżółknąć i wyglądać mało estetycznie. Kabiny z hydromasażem zazwyczaj wyposażone są także w wentylator, siedzisko czy radio.

Pomysły na romantyczną łazienkę

Łazienka w stylu SPA, to nie tylko wyposażenie, które jest specjalistyczne, ale także i ogólny nastrój jaki tam panuje. Na nastrój z kolei mają wpływ niektóre elementy. Można wstawić tam aromatyczne świece w różnej wielkości. Świece ocieplają wnętrze i sprawiają, że wygląda naprawdę wyjątkowo! Można pokusić się też o kupienie specjalnych głośników wodoodpornych, dzięki nim możemy słuchać swoje ulubionej muzyki nawet będąc pod prysznicem. A wiadomo od dawna, że nic tak dobrze nie nastraja jak słuchanie piosenek, które dobrze znamy i lubimy!

Powiązane wpisy