Łazienka w stylu industrialnym

styl loftowy

Współczesną łazienkę możemy zaaranżować na wiele sposobów. Od kilku sezonów jednym z czołowych jest ten industrialny. Łazienka urządzona w tym stylu nawiązuje charakterem do starych fabryk przemysłowych. We wnętrzach widać surowe materiały, takie jak beton w połączeniu z widoczną armaturą. We wnętrzach takich nie ma zbyt wielu elementów dekoracyjnych. Są to wnętrza surowe. Być może właśnie dlatego cieszą się dziś coraz większym zainteresowaniem. W świecie, w którym jesteśmy ciągle atakowani kolorami i wieloma bodźcami być może najłatwiej jest się odprężyć we wnętrzach, które są surowe.

 

Prysznic czy wanna w stylu loftowym?

Wiele zależy od naszych preferencji oraz od tego jak dużą mamy łazienkę. Styl industrialny dobrze prezentuje się we wnętrzach o większej powierzchni, ale tak naprawdę można przenieść go także do wnętrz, które nie są zbyt duże.

 Oczywiście w dużych pokojach kąpielowych pozwolić sobie możemy na zamontowanie wanny wolnostojącej razem z ciekawą baterią. Wanna najlepiej jeśli posiada owalny kształt i bardziej nawiązuje do retro niż jest bryłą ultranowoczesną. Kabina najlepiej jeśli jest typem Walk – In z transparentnym szkłem.

Chodzi bowiem o to, aby bateria natryskowa z deszczownicą i słuchawką była widoczna. To właśnie armatura w takich wnętrzach pełni rolę dekoracyjną. Dobrze jeśli kabina prysznicowa nie posiada brodzika a odpływ liniowy lub punktowy. Dzięki temu jeszcze bardziej podkreślimy fabryczny i surowy styl.

styl industrialny

Kolorystyka we wnętrzu industrialnym

Kolorystyka dla danego stylu często jest jego wyznacznikiem. We wnętrzach loftowych nie znajduje się zbyt dużo kolorów. Tak naprawdę to wręcz właśnie ich powinniśmy unikać. W takiej aranżacji powinien znaleźć się surowy beton, stare drewno, cegła.

Mogą znajdować się też czarne elementy, takie jak konsole pod umywalkę w kolorze czarnym, półki, czy lampy szkieletowe wykonane z czarnego metalu. Posiadając łazienkę większych rozmiarów można wykorzystać duże przeszklenia, które można wpisać w ten styl, tak samo jak wysokie sufity. Loftowe wnętrze, nie musi być smutne i zimne w odbiorze. Wszystkie betonowe akcenty przełamane ciepłym drewnem lub czerwoną cegłą wprowadzą do wnętrza osobliwego i nieszablonowego charakteru. Śmiało można powiedzieć, że są to wnętrza klimatyczne, w których można poczuć się wyjątkowo. Z całą pewnością ze względu na brak dodatków i kolorów można odprężyć się w takiej łazience i zostawić za drzwiami codzienne problemy.

Cechy charakterystyczne stylu loftowego

Wnętrza zaaranżowane w takim stylu inspirowane są pofabrycznymi lokalami, jakie często zajmowali artyści w latach 50 XX w Nowym Jorku. Były to wnętrza zniszczone, w których widoczne były ślady użytkowania. Nie muszą a nawet nie mogą być to aranżacja zbyt dokładne. Najlepiej jeśli łazienka jest duża mamy wtedy bowiem spore pole do popisu, jeśli jest to jednak małe toaleta w bloku także może udać się przenieść cechy tego stylu.

Rynek przepełniony jest teraz różnymi rodzajami baterii. Wybierając je do wnętrza loft, możemy zdecydować się na takie w kolorze starej miedzi, złota czy szczotkowanego niklu. Mogą być to też modele czarne matowe.

Ważne żeby nie posiadały zbyt wielu zdobień. Prócz baterii łazienkowych istotne są też lampy. Jeśli nie mamy pomysły jakie będą najbardziej odpowiednie, warto pokusić się o najprostsze konstrukcje. Mogą być to np. „gołe” żarówki, które wiszą na czarnych drutach, żarówki mogą być też obudowane drucianym kloszem.