Naprawić czy kupić nową? Cała prawda o armaturze łazienkowej

naprawa armatury

Na etapie urządzania łazienki zazwyczaj najwięcej uwagi poświęcamy płytkom, meblom i ceramice. Armaturę łazienkową spychamy na dalszy plan. Dlaczego o niej tak rzadko myślimy i poświęcamy jej najmniej uwagi? Być może wydaje się nam dość prosta w wyborze, ale czy słusznie?

Co to jest armatura łazienkowa? Różne jej style oraz opcje

Armatura łazienkowa to w skrócie mówiąc cały szereg baterii, zestawów prysznicowych, deszczownic oraz cała gama wszystkich elementów, które są ukryte i niewidoczne dla użytkownika. Mamy na myśli baterie podtynkowe. Kiedyś faktycznie nie było dla nas istotne, jaki rodzaj armatury wybierzemy. W dzisiejszych czasach wybór ten nie jest już tak mocno bez znaczenia. Dzisiaj armatura i ceramika łazienkowa sama w sobie może pełnić funkcję dekoracyjną. Pięknie wykończone elementy można idealnie dobrać do stylu panującego w całej łazience, dzięki czemu pomieszczenie nabierze charakteru.

armatura łazienkowa

Producenci armatury łazienkowej stworzyli mnóstwo modeli i wcale na tym nie poprzestają. W związku z tym, że z tych elementów korzystamy od kilku do kilkunastu razy dziennie, musi ona nam się podobać. Czasy, kiedy w sklepach były dostępne tylko srebrne krany już dawno odeszły w zapomnienie! Dzisiaj dostępna jest szeroka gama produktów, którą idealnie dopasować można do wnętrz inspirowanych industrializmem czy minimalizmem. Bardzo często pojawiają się niestandardowe, wręcz nieszablonowe kolory, które odnajdą się w wielu wnętrzach. Nowością jest armatura elektroniczna, która można zastosować na przykład w pisuarze.

Przeczytaj również artykuł – Jak odnowić łazienkę tanim kosztem https://atepe.pl/jak-odnowic-lazienke-tanim-kosztem/

Ciekawe aranżacje i zastosowania armatury łazienkowej

Świat armatury łazienkowej to świat pełen produktów i nowości, które są praktyczne, nowoczesne, przystępne, a co najważniejsze dobrej jakości. Dlatego też w kierunku tych produktów należy zawsze patrzeć. To sprawdzeni producenci dyktują trendy oraz sprawiają, że wybór jest duży. Wśród wielu niesztampowych rozwiązań, istnieje kilka ciekawostek, o których warto wspomnieć lub chociażby powiedzieć, że istnieją.

Dużą popularność zyskuje armatura łazienkowa z termostatem, która kontroluje temperaturę wody. Dzięki temu korzystanie z wanny, prysznica czy po prostu mycie rąk, jest dużo bezpieczniejsze. Rozwiązanie to docenią przede wszystkim rodzice dzieci, którzy chcą zapewnić im bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z bieżącej wody. Obojętnie obok tego typu produktów nie przejdą też ci dorośli, którzy nie raz sparzyli się gorącą wodą lub zaskoczyli zbyt zimnym strumieniem wody. Kolejny interesujący pomysł to ciche baterie, które redukują szum wody. Dzięki temu strumień wody wytwarza o wiele mniejszy hałas niż tradycyjna armatura. Miłośnicy cichej relaksującej kąpieli na pewno zakochają się w tym innowacyjnym rozwiązaniu.

Bez względu na to, czy planujemy zakup nowej lub wymianę starej armatury, warto zapoznać się z ciekawostkami i nowymi rozwiązaniami, które mogą się okazać dla nas idealnymi. Zamiast kierować się tylko i wyłącznie wyglądem, warto popatrzeć na cechy techniczne, aby móc znaleźć wspólny mianownik dla obu tych kwestii.

Powiązane wpisy