Oszczędne baterie łazienkowe – czy naprawdę warto?

eleganckie baterie łazienkowe

Ekologia dziś jest nie tylko modnym zagadnieniem, ale także i dziś czymś podstawowym i to w wielu aspektach życia. Jednym sposobem na to, jak dbać o środowisko naturalne jest zmniejszenie zużycia wody. Oszczędność wody powinna zaczynać się już w naszych domach, a najlepszym sposobem by to zrobić jest wybór baterii łazienkowych, które wyposażone są w dodatkowe funkcje.

baterie łazienkowe

Baterie oszczędzające wodę

Chcąc kupić dobrą baterię do łazienki można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Modele, jakie dostępne są na rynku różnią się między sobą funkcjonalnością, designem, ceną oraz jakością. Jeśli chcemy by wybrana przez nas bateria przyczyniała się do ochrony środowiska, ale i miała wpływ na zmniejszenie rachunków za wodę powinniśmy wybrać modele, które na końcu wylewki posiadają aerator. Dzięki niemu woda mieszana jest z powietrzem.

W rezultacie wypływająca woda ma większą objętość, jest przyjemna w kontakcie ze skórą, jest perlista. Ponadto dobrze jest jeśli głowica jest dwustopniowa. W takim przypadku nie ma możliwości przepływu wody o mocy całkowitej co także przekłada się na mniejsze zużycie. W bateriach wannowych czy prysznicowych może znaleźć się ogranicznik temperatury, która ma nie tylko wpływ na oszczędność, ale także jest zabezpieczeniem przed możliwością oparzenia się.

Są to więc modele odpowiednie, jeśli z łazienki samodzielnie mają korzystać dzieci lub osoby starsze. Pod prysznic można wybrać baterię z termostatem. Urządzenie to ma z góry ustawioną pożądaną temperaturę wody. W rezultacie nie musimy tracić czasu na ustawianie strumienia a także i jest to zabezpieczenie przed możliwością oparzenia się.

Sprawdź ofertę baterii łazienkowych – https://www.nanolazienki.pl/Baterie-lazienkowe-c1

A może bateria bezdotykowa?

Jednymi z lepszych rozwiązań są baterie bezdotykowe. To właśnie one uznawane są za najbardziej ekonomiczne a także i praktyczne. Być może właśnie z tych powodów, to właśnie one zazwyczaj znajdują się w galeriach handlowych czy kinach. W przypadku tych modeli zużyjemy tylko tyle wody, ile tak naprawdę potrzebujemy.

Wystarczy zbliżyć do nich dłonie, by bateria uruchomiła się. Gdy zabierzemy dłonie bateria wyłączy się. Modele te są uznawane za najbardziej praktyczne. Ze względu na to, że tak naprawdę nie musimy dotykać korpusu ani wylewki, nie brudzimy ich powierzchni.

Powiązane wpisy