Rodzajów kabin prysznicowych jest wiele. Do najczęściej wybieranych zalicza się te narożne, czyli półokrągłe, kwadratowe czy prostokątne. Coraz częściej jednak wybierane są kabiny otwarte czy Walk –In. To właśnie one prezentują się niezwykle nowocześnie i wpisują się w wiele współczesnych aranżacji. Nie tylko estetyka jest ich zaletą.
Idealnie sprawdzają się we wnętrzach, z których korzystać moja osoby niepełnosprawne, starsze czy takie, które mają problemy z motoryką. Otwarte kabiny zazwyczaj składają się z jednej lub dwóch ścianek. Trzecia pozostaje otwartą przestrzenią. Dzięki temu można bez problemu wjechać do środka kabiny nawet wózkiem inwalidzkim.
Czy w każdej łazience może znaleźć się kabina Walk – In?
Nie w każdej łazience kabina Walk – In będzie dobrym rozwiązaniem. Taka otwarta kabina wymaga zainstalowania dobrej i skutecznej wentylacji. Najkorzystniej jest wtedy, gdy łazienka w jakiej się ona znajdzie nie będzie najmniejsza. Oczywiście nie jest to wymóg. Unosząca się wilgoć może być dodatkowym problemem w małych łazienkach.
Wada kabiny Walk – In jest także sposób jej montażu a także i cena, która niejednokrotnie jest wyższa od standardowych, narożnych modeli. Kabiny otwarte montowane są zazwyczaj bezpośrednio na płytkach, a nie na brodziku. Taki montaż wymaga zainstalowania odpływu liniowego bądź punktowego. A z kolei odpływ liniowy nie może zostać zamontowany w każdej łazience, szczególnie w tej blokowej, w której strop nie jest zbyt wysoki.
W małych i nieustawnych łazienkach z całą pewnością lepszym rozwiązaniem jest montaż standardowych kabin narożnych. To właśnie one nadają się do praktycznie każdego łazienkowego wnętrza, są praktyczne a także dobrze spełniają swoją funkcję. Dostępne są też w bardziej przystępnych cenach.
Bez różnicy jaka kabina jest wybierana czy otwarta czy narożna, powinno zwrócić się uwagę nie tylko na jej estetykę, ale także i parametry techniczne. To w dużej mierze od nich zależy czy kabina będzie funkcjonalna, a także czy będzie dobrze prezentowała się przez wiele lat. Systemy jezdne, grubość szkła, powłoki – to te elementy na, które trzeba zwrócić uwagę.