Wybieramy brodzik do kabiny prysznicowej – głęboki czy płytki?

Integralną częścią kabiny prysznicowej jest brodzik. Wybór ich jest dziś spory. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu praktycznie wszystkie brodziki były głębokie. Dziś jest ich mniej, a częściej spotykanymi są te płaskie. Różnią się one między sobą przede wszystkim funkcjonalnością. Podpowiadamy jakie wady i zalety posiadają te dwa modele.

 

Głęboki brodzik – kiedy go wybrać?

To jaki wybierzemy brodzik uzależnione jest w największej mierze od funkcji jakie ma on spełniać. W przypadku, gdy mają korzystać z niego małe dzieci, lub gdy będziemy chcieli robić w nim małe pranie ręczne najlepiej jest wybrać głęboki.

Jeśli natomiast wśród domowników są osoby starsze, lub takie, które mają problemy z poruszaniem się, lub wtedy gdy zależy nam na wnętrzu minimalistycznym, nowoczesnym, warto wybrać model płytki. Istnieje możliwość zrezygnowania z brodzika w ogóle i zastosowanie odpływu linowego. Mając niski brodzik lub odpływ liniowy nie ma praktycznie żadnych barier podczas wchodzenia do środka.

kabiny prysznicowe

Z jakiego materiału brodziki są najlepsze?

Do najpopularniejszego materiału, z jakiego wykonywane są brodziki, możemy zaliczyć akryl. Materiał ten jest lekki, dzięki czemu jest bezproblemowy podczas transportu a także i montażu. Akryl ma gładką, nieporowatą powierzchnię oraz w składzie posiada jony srebra. Największy wybór brodzików www.lazienkiabc.pl/Brodziki-prysznicowe-c13

Dzięki temu czyszczenie go nie jest kłopotliwe a drobnoustroje i zarazki nie namnażają się. Akryl jest ciepły. Jest to ważna zaleta, ponieważ wchodząc pod prysznic nie czujemy dyskomfortu związanego z zetknięciem się z zimnym podłożem.

Materiałem, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem jest konglomerat. Materiał ten jest niezwykle odporny na wiele negatywnych czynników. Dlatego sprawdza się idealnie w łazience. Jego zaletą jest także estetyka. Te brodziki prezentują się idealnie we wnętrzach nowoczesnych, modernistycznych i designerskich.

Nie muszą być też tylko typowo białe. Występują bowiem zazwyczaj w wielu wariantach kolorystycznych. Wadą brodzików  konglomeratu jest ich cena. Są one znacznie droższe od modeli stalowych czy akrylowych.

Powiązane wpisy